Firemní akce

Cílem Single Malt Whisky Clubu - Česká republika je pro firmy, společnosti, případně uzavřené společnosti uspořádat takovou ochutnávku skotské whisky, která se pro účastníky akce stane nezapomenutelným zážitkem a která je seznámí se skotskou whisky v tom nejlepším světle. U nás ochutnávky nepovedou sličné, ale naprosto nezkušené hostesky či jednostranně zaměření obchodníci, ale degustátoři, kteří se whisky věnují již léta, o skotské whisky pravidelně publikují a přednášejí. Samozřejmostí je prezentace skotské whisky ve skotském kroji, případně doplněna hrou na skotské dudy či jinými tradičními skotskými zvyky (haggis - skotské národní jídlo; skotský tanec; ceremonie Address to Haggis v originále či v českém překladu - jsme jediní v České republice, kdo to nabízí; a pod.). Samozřejmostí je také prezentace jednak v českém, případně i anglickém jazyce. O zkušenosti degustátorů svědčí i to, že již dělali ochutnávky například pro velvyslanectví Velké Británie, VisitBritain (národní centrálu turistického ruchu Velké Británie), Habana Club Hotelu Palace, top management mnohých českých i mezinárodních společností, vystupují v televizi, rozhlase či jsou často citováni ohledně skotské whisky v českých periodikách.

Ochutnávku lze pojmout několika způsoby, ať už jako samostatnou, či jako součást větší akce. Organizaci ochutnávky lze pojmout následovně:

  • Řízená ochutnávka (vhodné zejména jako samostatný program) - tvoří ji přednáška o skotské whisky s postupným ochutnáním vybraných vzorků (ze zkušenostíi doporučujeme 5-7 vzorků) kvalitní skotské jednodruhové whisky s odborným výkladem;
  • Volná ochutnávka (vhodné jako součást větší akce) - jedná se vlastně o velmi dobře zásobený whisky bar, kam jednotliví účastníci akce přicházejí, vybírají si z nabízených vzorků, které jsou jim nabízeny dle jejich chuťových preferencí; k nim je návštěvníkům, v případě zájmu, podán krátký výklad (dělali jsme i akci pro 900 účastníků s výběrem z 62 rozdílných, mnohdy velmi unikátních druhů skotské single malt whisky);
  • Skotský gurmánský večer - naprosto ojedinělá záležitost v České republice, kdy je ve spolupráci s šéfkuchařem vytvořeno specifické (většinou pětichodové menu), k němuž je ke každému chodu vybrána odpovídající whisky, jež chuťové vjemy daného pokrmu zvýrazní a doplní. Jedná se o skutečně unikátní záležitost, jež je i ve světě velmi raritní. Večer je často doplněn i doprovodným skotským programem.

Firemní akci jsme schopni doplnit o další doprovodný program, jako je například vystoupení skotských dudáků, ukázka a výuka skotských tanců, ukázka skotských tradic, včetně například velmi unikátní skotské módní přehlídky, a mnoha dalších. Samozřejmostí je i tématická skotská výzdoba.

Fotografie použita dle Creative Commons mendhak  © 2012 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode