Informace o nás

Single Malt Whisky Club CR (SMWC) byl po několikaletém neoficiálním setkávání milovníků skotské whisky oficiálně založen a zaregistrován Ministerstvem vnitra České republiky v roce 2005. Členy klubu jsou v současné době nejen přední odborníci, kteří se problematikou skotské whisky a destilátů zabývají, ale též amatérští milovníci tohoto popravdě královského nápoje.

Již od založení SMWC se snažíme rozšířit povědomost o tomto překrásném nápoji i mezi lidmi, pro něž synonymem kvalitní skotské whisky jsou průměrné, častěji však podprůměrné značky míchané, neboli blended whisky, po jejichž pozření na skotskou whisky nemají chuť po velmi dlouhou dobu. Utvářejí si tak velmi negativní názor na ve skutečnosti velmi lahodný a chuťově velmi rozmanitý nápoj.


Single Malt Whisky Club CR pořádá pro své členy i pro širokou veřejnost pravidelné ochutnávky, na nichž se účastníci seznámí nejen s běžnými druhy whisky, ale též s velmi unikátními kousky. Již od svého založení jsem tak uspořádali stovky řízených ochutnávek, veřejných i uzavřených, jimiž prošlo tisíce spokojených účastníků, a to jak z České republiky, tak i ze zahraničí.


Začátečníkům, kteří se se skotskou whisky teprve seznamují, nabízíme pomoc při vyhledání té pravé whisky, která bude nejvíce odpovídat jejich chuťovým představám. Seznámíme je se všemi zakoutími chutí a vůní, jaké jen skotská whisky nabízí. Zkušeným zájemcům naopak nabídneme ochutnávku velmi unikátních whisky, novinek či naopak whisky z již dávno zrušených palíren. Vzhledem ke kontaktům, které jsme si za dlouhá léta vybudovali, jsme schopni tak nabídnout naprosté unikáty. A společnostem nabízíme oživení jejich akcí (soukromých, firemních či společenských) o řízenou ochutnávku či o whisky bar s velmi fundovanou obsluhou, která si bude schopna s návštěvníky akce popovídat nejen o samotné whisky, ale též o Skotsku, jeho tradicích, kultuře i současnosti.

 

Věřím, že tyto stránky umožní návštěvníkům se seznámit s nápojem, který patří (dle mého názoru) k nejkrásnějším na světě a že některé z nich skotská whisky natolik osloví, že časem rozšíří řady milovníků tohoto královského nápoje v České republice.

Historie projektu

Single Malt Whisky Club CR je občanským sdružením podle zák. č. 83/90 Sb. registrovaným Ministerstvem vnitra pod č.j. VS/1-1/61326/05-R.

Členství

Členem Klubu přátel Skotska se může stát každá fyzická osoba, která se ztotožňuje s posláním Single Malt Whisky Clubu CR. Členství je dobrovolné a lze o něj zažádat písemnou formou. Více v sekci Členství.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode